Atrakcje i rozrywka w Krynicy Zdrój

agroturystyka

atrakcje

podróże

turystyka

wczasy

Krynica Zdrój (znana jako Krynica noclegi Górska) leży w rejonie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jego dopływów. Otoczona jest przez malownicze wzgórza Góry Parkowej i Krzyżowej. Jest znana jako jeden z najlepiej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez amatorów „białego szaleństwa”, jak i osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki. W ostatnich latach można zauważyć jej coraz bardziej dynamiczniejszy rozwój, głównie w zakresie szeroko rozumianej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz różnych form lecznictwa.

Perła polskich uzdrowisk – bo takie miano zyskała – nie jest jednak typowym uzdrowiskiem. Mimo, iż osoby szukające możliwości podreperowania zdrowia wyjadą stąd w pełni usatysfakcjonowane, to obecnie Krynica rozwinęła swoją ofertę bardziej pod kątem aktywnej turystyki i profesjonalnego zaplecza odnowy biologicznej.

Jedną z największych inwestycji Polski południowej, która związana jest dynamicznym rozwojem Krynicy jest z pewnością kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką z licznymi trasami narciarskimi. Do rozwoju aktywnej strony miasta przyczyniła się również wybudowana, nowoczesna hala sportowo-widowiskowa, w której znajduje się między innymi sztuczne lodowisko, profesjonalna siłownia.

noclegi Krynica znajduje się bardzo wysoko w rankingu ośrodków sportów zimowych. Ogromna liczba niedawno wybudowanych nowoczesnych wyciągów narciarskich do szusowania na nartach i snowboardzie daje miastu w tym zakresie dużą przewagę nad wieloma innymi miastami.

Trasy narciarskie położone m.in. na Jaworzynie Krynickiej, Słotwinach oraz w centrum miasta, przystosowane są zarówno dla wytrawnych narciarzy, jak i dla tych, którzy „stawiają pierwsze kroki”. Można na nich organizować profesjonalne zawody o randze międzynarodowej (niektóre posiadają akredytacji FIS). Z pewnością wspaniałe i dobrze przygotowane trasy docenią również snowboardziści, którzy mogą korzystać z już istniejącej rynny i SNOWPARKU (więcej w części Sport i Rekreacja).

Krynica to jednak nie tylko zima, dla osób szukających również innych atrakcji polecić możemy: fantastyczne górskie trasy rowerowe, liczne szlaki turystyczne i trasy spacerowe (idealne np. do uprawiania coraz bardziej popularnego Nordic Walking), baseny, korty tenisowe, stadniny koni, sankostrada, kolej linowa na Górę Parkową i wiele innych.

Miasto dba o podstawy, które przyczyniły się do jego rozwoju i wykorzystując doskonałe, nowoczesne zaplecze hotelowe, atuty miana „Perły polskich uzdrowisk”, najnowszą wiedzę z dziedziny kosmetyki i kosmetologii oraz dobroczynne działanie, unikalnych w skali międzynarodowej, wód mineralny rozbudowuje sukcesywnie ofertę, dzięki której można poprawić stan ciała i umysłu.

Obecnie Krynica Zdrój jest już ośrodkiem mogącym się pochwalić usługami SPA na najwyższym światowym poziomie. Chętni mogą skorzystać z bardzo szerokiego zakresu usług zabiegów, wymieniając choćby: inhalacje, zabiegi borowinowe, zabiegi światło- i elektrolecznicze, hydroterapię, kąpiele mineralne z zawartością CO2 pochodzenia naturalnego, masaże podwodne, masaże wirowe, masaże gorącymi kamieniami, masaże relaksacyjne, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, kąpiele czterokomorowe i wiele innych, gdzie wszystkich nie sposób wymienić.

Zachęcamy Państwa do przeglądnięcia zdjęć w galerii, które chociaż w małym stopniu powinny oddać piękno Krynicy Zdrój.

Kościelisko tanie noclegi, Święta Katarzyna agroturystyka, agroturystyka Masłów, Pensjonat murzasichle, Węgorzewo domki

Możliwość komentowania jest wyłączona.