Brenna – cisza, spokój i górski krajobraz

góry

swietokrzyskie

krajobraz

turysta

wypoczynek

Walory Gminy Brenna noclegi z pewnością docenią turyści, którzy szukają ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą. Malownicze położenie w dolinie rzeki Brennicy, widokowe szczyty i ciekawe szlaki turystyczne zapewnią udany wypoczynek w górach.

Gmina noclegi Brenna, w skład której wchodzą wsie:
Brenna, Górki Wielkie, Górki Małe, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Najciekawsze i najbardziej widokowe góry w okolicach miejscowości Brenna to Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony nieco bliżej Szczyrku Kotarz (974 m n.p.m.). Za sprawą atrakcyjnie wytyczonych szlaków, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego oraz narciarstwa biegowego.
Brenna jest doskonałym miejscem dla osób, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru panującego w popularnych kurortach. W porównaniu do innych znanych miejscowości regionu, w Brennej panuje prawdziwy spokój. Jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą, a podczas wypoczynku wakacyjnego nie tęsknią za typowo miejskimi atrakcjami.

W Brennej jest wiele atrakcji. W amfiteatrze i Parku Rekreacyjnym organizowanych jest wiele imprez: występy zespołów muzycznych i kabaretów, biesiady piwne, imprezy folklorystyczne, konkursy i zawody sportowo – rekreacyjne. Klimatyczne karczmy i restauracje serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje też stoisk gastronomicznych i ogródków piwnych.

Położony w samym centrum Brennej Park Turystyki zachwyca zielenią, miejscem na spacery oraz „kącikiem” dla najmłodszych. Różnobarwny i wszechstronny plac zabaw dla dzieci przyciąga spragnionych zabaw milusińskich. W okresie letnim organizowane tam są animacje dla dzieci, zabawy i konkursy. W parku można „spotkać” maskotkę Utopca – Gazdę Brennicy, przy której pamiątkowe zdjęcia to już praktycznie tradycja.

Kolejnym istotnym elementem parku są obiekty sportowe. Należy do nich boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, pole do mini-golfa, a w miesiącach zimowych – lodowisko. Organizowane są tu rywalizacje i turnieje sportowe, wieloboje, dyskoteki na lodowisku i inne wydarzenia.

W Parku Turystyki odbywają się różnego rodzaju imprezy. Zwolennicy tradycji i góralskiej muzyki koniecznie powinni wziąć udział w „Nocy Świętojańskiej”, „Dożynkach Ekumenicznych” lub Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych. Energetyzującym wydarzeniem, które przyciąga coraz większą rzeszę miłośników nowoczesnych brzmień, jest Laser Party.

W parku nie brakuje też miejsc, w których można się posilić i spędzić miłe chwile. Liczne ogródki i punkty gastronomiczne oferują potrawy z grilla, zimne napoje i oczywiście piwo. Ci, którzy chcieliby w parku odpocząć, znajdą chwilę spokoju w zielonych alejkach.

Zakopane tanie pensjonaty, Noclegi Piwniczna, Kwatery Piwniczna Zdrój, noclegi w Józefowie, Białka Tatrzańska noclegi z wyżywieniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.