DOM POD JASKINIĄ – dom w Wąwozie Dule na trasie do Jaskini Zbójeckiej

Łagów
ul. Dule 26A
26-025 Łagów

Dom pod jaskinią

Pragniemy Państwa zaprosić do domu w sercu Gór Świętokrzyskich w miejscowości Łagów.

Dom znajduje się w Wąwozie Dule na trasie do Jaskini Zbójeckiej. W okolicy domu znajdują się światowej sławy odsłonięcia wapieni bitumicznych i łupków marglistych ze skamieniałościami głowonogów.  Pomnikiem przyrody jest także słynna już wymieniona Jaskinia Zbójecka, ze swoimi 200 m długości należąca do najdłuższych na Kielecczyźnie. Znają ją doskonale miłośnicy geologii, dla których  Łagów jest prawdziwym rajem.

Sam Łagów należy do najstarszych miejscowości regionu świętokrzyskiego, już u zarania państwowości znajdował się tu gród. Cennym zabytkiem jest miejscowy kościół parafialny w stylu późnogotyckim z prezbiterium z XV w. Starą metrykę ma także parafia w Zbelutce, którą w XIV w. założył biskup włocławski Zbylut

Miłośnicy turystyki znajdą u nas wspaniałe tereny do uprawiania rekreacji pieszej i rowerowej. Dogodne warunki komunikacyjne nie odstraszą również turystów zmotoryzowanych. Niepowtarzalne krajobrazy roztaczają się z pasm Gór Świętokrzyskich: orłowińskiego, wygiełzowskiego, iwaniskiego i bielińskiego. Kto widział rozległe panoramy górskie z Sędka, Małacentowa, Sadkowa, Gęsie, Zbelutki, kto spojrzał na piękno doliny rzeki Łagowicy, w której osiadły bobry, ten nigdy nie zapomni naszych widoków. Wędrówkę ułatwiają oznakowane szlaki turystyczne.

Zapraszamy Serdecznie


Możliwość komentowania jest wyłączona.