Dworek „Mitro”-Gdynia

Dworek „Mitro” to bardzo urokliwy, o bogatej historii obiekt, który stanowi doskonałą bazę wypadową dla gości chcących zarówno odpocząć na łonie natury jak i aktywnie zwiedzać największe atrakcje Trójmiasta.

Idealna lokalizacja Dworku:
• ok.3,5 km od centrum stolicy polskiego filmu fabularnego oraz żeglarstwa Gdyni,
• ok.8 km od letniej stolicy Polski Sopotu,
• ok.20 km od historycznego Gdańska,
• ok.40 km od półwyspu Helskiego (Hel, Jurata, Jastrzębia Góra).

Centrum Gdyni nadal sprawia na odwiedzających wrażenie miasta młodego, nowocześnie urządzonego.

W ciasnej zabudowie samego serca Śródmieścia, na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego stoi niepozorny, jednopiętrowy budynek z narożnym wykuszem.

To jeden z najstarszych domów w mieście, ocalały kawałek starej, wiejskiej Gdyni. Budynek stanął w 1910 r.

Początek skweru znajduje się na skrzyżowaniu ulic 10 Lutego i Świętojańskiej. Dochodząc do Mola Południowego po lewej znajduje się centrum kinowe a z tyłu dwie strzeliste wieże Sea Towers.

Przy nadbrzeżu stoją dwa statki muzeum udostępnione do zwiedzania przez turystów. Pierwszy z nich to ORP Błyskawica – polski niszczyciel, zwodowany w 1937 roku, w 1976 zacumowany w Gdyni, dodatkowo jest najstarszym niszczycielem na świecie. Drugim z nich jest Dar Pomorza zakupiony przez społeczeństwo pomorza dla Szkoły Morskiej w Gdyni w 1929 roku.
 

Jest największym polskim miastem niebędącym miastem wojewódzkim. Pewne ożywienie w życiu osady spowodowała budowa linii kolejowej w 1870 r., jednak dopiero w 1904 r. zaczęli tu przyjeżdżać letnicy.

Gdynia była małą wsią rybacką położoną w parafii Oksywie dziś jest to dzielnica Gdyni. Dla ich potrzeb zbudowano wtedy dom kuracyjny z molem i łazienkami.


Gdynia słynie przede wszystkim z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Podczas festiwalu filmy prezentowane są w Teatrze Muzycznym. W mieście działa wiele galerii, muzeów. Warto zaplanować wizytę na niszczycielu ORP Błyskawica, jednostka pełniła służbę w Marynarce Wojennej RP, a obecnie jest pływającym muzeum Marynarki Wojennej. Podobną funkcję pełni, wycofana z eksploatacji szkolna fregata „Dar Pomorza”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.