Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to Nadwiślane miasto założone przez Kazimierza Sprawiedliwego, uważane za perłę polskiego renesansu, dzięki malowniczemu położeniu przyciąga wielu turystów oraz  malarzy.

Sercem Kazimierza Dolnego jest Rynek, otaczają go zabytkowe kamieniczki. Idą zobaczymy  Kamienicę Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzysztofem.  Rynek ze wzglądu na wspaniały widok zamku i miasteczka. To miejsce spotkań mieszkańcy, turyści, artyśc.
Kazimierz Dolny rozwój gospodarczy zawdzięcza usytuowaniu przy przeprawie przez Wisłę oraz skrzyżowaniu szlaków handlowych. W Kazimierzu można znaleść  wile atrakcji nie można pominąć gotycko-renesansowy kościółka farny z XVII-wiecznymi  Nad miasteczkiem górują ruiny kamiennego zamku. Z zamkowej baszty można zobaczyć piękną panoramę miasta. Przepiękny widok rozciąga się również z pobliskiej Góry Trzech Krzyży.

Ruiny Zamku, który został wybudowany na życzenie Kazimierza Wielkiego, powstał między XII-XIV w. Baszta mieści się na samym szczycie wzniesienia, ma wysokość  20 m.

Kazimierz Dolny pokoje gościnne to bardzo piękne miejsce na wypoczynek, urlop, czy weekend , Kazimierz  zwany „perłą renesansu” usytuowany jest tuż nad brzegiem Wisły. Miasteczko liczące niewiele ponad 3 000 mieszkańców, co roku przyciąga rzesze turystów z całej Polski.
Kazmierz dolny kwatery oferuje noclegi w pokojach 2,3,6 osobowych, z mozliwoscia dostawek dla dzieci. W każdym pokoju znajuje sie łazienka oraz TV.


Możliwość komentowania jest wyłączona.