Lotnicze święto w Darłowie

W piątek w Darłowie odbędzie się piknik lotniczy. Każdy będzie mógł z bliska zobaczyć maszyny, na co dzień niedostępne publiczności. Darłowo noclegi zaprasza.

Piknik odbędzie się 22 sierpnia (w godz. 10 – 15) na terenie lotniska Darłowskiej Grupy Lotniczej w Darłówku Zachodnim. Impreza ma charakter eventu rekreacyjnego z elementami pokazu statycznego samolotów, śmigłowców i pokazu specjalistycznego wyposażenia jednostki.

Wystawa statyczna będzie idealną okazją do obejrzenia z bliska, a nawet wejścia na pokład maszyn, które na co dzień nie są dostępne szerokiej publiczności. Każdy zainteresowany będzie miał także niepowtarzalną okazję zasiąść za sterami jednostek latających, móc wykonać pamiątkową fotografię, zadać pytania pilotom i załodze prezentowanych samolotów.

Na płycie lotniska do dyspozycji zwiedzających pojawi się min.: samolot patrolowo-rozpoznawczy An- 28B1R, śmigłowiec ZOP Mi-14 PŁ, śmigłowiec ratowniczy Mi-14PŁ/R, śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda”, śmigłowiec Mi-2.

Dodatkowymi atrakcjami pikniku lotniczego będzie ponadto możliwość zobaczenia z bliska tajemniczej budowli znajdującej się za bramami Jednostki Wojskowej w Darłówku Zachodnim. „Mur Chiński”, bo o nim mowa, od lat wywołuje żywe zainteresowanie nie tylko odwiedzających ten teren turystów, ale także samych mieszkańców Darłowa.

To symbol wielkich tajemnic militarnych Ziemi Darłowskiej, które podczas Pikniku odkryje Leszek Walkiewicz. Swój wkład w imprezę wniosą również funkcjonariusze tutejszej Placówki Straży Granicznej, którzy zaprezentują specjalistyczny pojazd Schengenbus wyposażony w sprzęt niezbędny do kontroli mobilnej, tj. skaner ultrafioletowy, sygnalizator skażeń promieniotwórczych oraz komputer z dostępem do baz danych osób i przedmiotów – również w Systemie Informacyjnym Schengen.


Możliwość komentowania jest wyłączona.