Morze, plaża, Władysławowo…

Władysławowo – znane jako nadmorski kurort, który każdego roku odwiedzany jest przez rzesze turystów. Dostęp do Morza Bałtyckiego podnosi atrakcyjność miasta pod względem turystycznym. Latem Władysławowo jest niezwykle oblegane. Można zagospodarować czas w różnoraki sposób. Dla większości wybieraną alternatywą okazuje się oczywiście zażywanie morskich oraz słonecznych kąpieli.

Na terenie miasta znajdują się zabytkowe obiekty. Należy do nich między innymi kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Latarnia Morska Rozewie, Dom Rybaka.

Na terenie Władysławowa postawionych zostało także wiele pomników. Ważnym monumentem jest także Gwiazda Północy, czy też znajdujący się na cmentarzu cholerycznym pomnik, który oddaje cześć męczennikom Wielkiej Wsi. Miasto oferuje bogaty wybór noclegów, usług gastronomicznych oraz różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych. Władysławowo wille mają do zaoferowanie dobrze zorganizowane noclegi w wyposażonych pokojach i apartamentach. Atrakcją dla przyjeżdżających tam turystów może okazać się także najwyższa kolejka górska w całej Polsce, młyn, z którego podziwiać można przepiękne widoki, możliwość skorzystania z toru gokartowego, czy też Aleja Gwiazd Sportu, które zdobione są chodnikowymi gwiazdami, obok których widnieją imiona i nazwiska sportowców (także zagranicznych).  Bardzo ciekawym obiektem jest również Prywatne Muzeum Motyli, na ekspozycjach którego kolekcjoner Tomasz Falkiewicz, udostępnia swoją niesamowitą i niezwykle bogatą kolekcję.


Możliwość komentowania jest wyłączona.