Pod Trzema Koronami

Monika Grywalska
ul. Trzech Koron 40
34-443 Sromowce
Tel. 18 26 29 919

Znajduje się przy szlakach turystycznych na Trzy Korony i Sokolicę nad rzeką Dunajec, . W naszej okolicy można zwiedzić Przełom Dunajca płynąc łodzią flisacką lub pontonem, albo poruszając się pieszo lub rowerem malowniczą drogą pienińską. Po stronie słowackiej można zwiedzić Czerwony Klasztor i Zamek w Starej Lubovni oraz miejscowość Osturnię- wieś rusińską znaną z interesujących zabytków architektury ludowej.

Kkilkaset metrów od naszego domu znajduje się most łączący Polskę ze Słowacją dzięki któremu można zwiedzać pieszo i rowerem ciekawe zakątki po obydwu stronach Dunajca.
Blisko od naszego domu jest kilka wyciągów narciarski, tor saneczkowy, kolej linowa na Palenicę i malowniczy Wąwóz Homole. Nasza kwatera może być dobrą bazą wypadową do wyjazdów i pieszych wycieczek w Pieniny polskie i słowackie oraz do źródeł termalnych.

W sąsiedztwie oraz pobliżu kwatery znajdują się:
–przystań flisacka, z której można rozpocząć spływ łodziami przez malowniczy Przełom Dunajca,
–kompleks muzealny Czerwony Klasztor po stronie słowackiej,
–szlaki turystyczne  na Trzy Korony i Sokolicę oraz Górę Zamkową z ruinami zameczku Św. Kingi (najwyżej położone ruiny zamku w Polsce- miejsce przebywania pustelników na początku XX wieku),
–kościół Św. Katarzyny z XVI wieku i pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego,
–restauracje i mała gastronomia,
–wypożyczalnia rowerów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.