Poronin


Poronin to podtatrzański region położony pomiędzy Pogórzem Gliczarowskim i Gubałowskim. Atrakcyjne położenie tego terenu sprawiło, że na przełomie XIX i XX wieku stało się sławne jako miejscowość letniskowa, odwiedzana przez przedstawicieli elity intelektualnej narodu – malarzy, poetów, pisarzy itp.

Okolice Poronina to doskonałe tereny do uprawiania turystyki pieszej, w okresie zimowym zaś tereny są wspaniale przygotowane do narciarstwa.

Noclegi Poronin od dłuższego czasu cieszą się sławą ze względu na walory krajobrazowe tego miejsca. Widoki na góry, które widać na każdym kroku przyprawiają o zawrót głowy, w szczególności turystów z dużych polskich miast, którzy przyjeżdżają na wypoczynek do Poronina, by odetchnąć od szarej rzeczywistości. Góry jako takie główne oblężenie przybywających turystów przeżywa zimą, kiedy amatorzy białego szaleństwa tłumnie przyjeżdżają, by móc cieszyć się znakomicie przygotowanymi trasami w polskich górach. Również Poronin pod tym kątem nie umywa się od największych górskich miejscowości. Na terenie Poronina znajdują się trzy świetnie przygotowane wyciągi narciarskie, z najlepszymi trasami do szusowania na nartach. Właściciele obiektów prześcigają się w pomysłach na coraz nowocześniejsze przygotowanie wyciągów, by móc przyjmować z każdym rokiem coraz więcej gości. Trasy dodatkowo są naśnieżane odpowiednim sztucznym śniegiem, by spełniały najwyższe normy. Przy wyciągach prowadzone są szkółki dla dzieci, jak również dla dorosłych, którzy chcą opanować do perfekcji jazdę na nartach. Również w pobliżu zlokalizowane są obiekty gastronomiczne,które serwują najlepsze tradycyjne potrawy, na które każdy zmęczony po wysiłku związanym z jazda z wielka chęcią przystanie i będzie się zachwycał smakiem towarzyszącym przyrządzonym posiłkom ich niezapomnianymi smakami,które cieszą nie tylko żołądek.

Poronin kwatery

Możliwość komentowania jest wyłączona.