Pronin zaprasza na wypoczynek

Poronin to duża wieś na południu Polski, położona w południowej części województwa małopolskiego u stóp Tatr, na wysokości 740-800 m n.p.m. W Poroninie panuje ostry i zmienny klimat górski, który jednak łagodzi duże nasłonecznienie.

Przez Poronin przebiega linia kolejowa, droga krajowa nr 47 ), łącząca Kraków z Zakopanem, a także międzynarodowa droga nr 981

Pierwsi osadnicy pojawili już w XIII w. można znaleźć wzmiankę o strumieniu „Poroniec”. Poronin był początkowo przysiółkiem wsi Biały Dunajec o nazwie Bańkówki, a odrębną wsią stał się ok. 1620 r.

Poronin noclegi niewielka lecz bardzo urokliwa miejscowość na Podhalu która przyciąga sety tysięcy turystów w bliskim sąsiedztwie Zakopanego. Poronin pensjonaty, wille, ośrodki wypoczynkowe, wczasowe, kwatery prywatne zasłynął jako miejscowość letniskowa, odwiedzana przez takich twórców jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Matejko czy Leopold Staff.  Poronin należy do atrakcyjnych zakątków nie tylko ze względu na swe położenie u podnóża Tatr, ale także dzięki bogatej ofercie wielu niedrogich ośrodków wypoczynkowych.

Zimą Poronin tanie noclegi, noclegi z wyżywieniem  przyciąga zwolenników nart i amatorów górskich wędrówek.

Zabawę zapewniają noclegi w Poroninie, szlaki turystyczne i rowerowe, zimą zaś – wyciągi narciarskie. Na miłośników nart czeka pięć oświetlonych wyciągów. Dodatkową atrakcją Poronina jest bliskość granicy polsko-słowackiej.

Wyjątkowa lokalizacja z widokiem na panoramę Tatr, gwarantuje wspaniały wypoczynek. W Poroninie znajduje się czysta rzeka w której można się pokąpać.
Baseny termalne, wyciągi, karczmy i wiele wiecej

Noclegi Poronin
34-520 Poronin

Dla gości Poronin pokoje gościnne, kwatery prywatne, domki, apartamenty oferuje:

  • kwatery 2, 3, 4, 5 osobowe
  • dostęp do kuchni
  • możliwośc całodziennego wyżywienia
  • miejsce parkingowe
  • miejsce na grill i ognisko
  • wszystkie pokoje są z balkonami z widokiem na góry
  • pokoje są wyposażone w tv

Możliwość komentowania jest wyłączona.