Sromowce Niżne

Sromowce Niżne wieś położona w gminie Czorsztyn ,w dolinie Dunajca w pięknych górach Pieninach. Miejscowość nie duża licząca około 1000  mieszkańców ale  ze świetnie rozwiniętą bazą noclegową. Z niewielkiej wsi Sromowce Niżne przekształciły się w miasto  turystyczne  chętnie odwiedzane  przez turystów .

Od 2006 roku Dunajec w tej miejscowości można przekroczyć po moście pieszo-rowerowym,łączy on Sromowce Niżne ze słowackim Czerwonym Klasztorem Kładka ta pozwala na organizację wielu wycieczek w tej miejscowości ze Szczawnicy Drogą Pienińską wzdłuż Przełomu  Dunajca do Czerwonego Klasztoru. Sromowce Niżne są doskonałym miejscem wypadowym dla amatorów pieszych wycieczek w Pieniny. To właśnie tutaj zaczynają się najciekawsze szlaki turystyczne w Pieniny , na  szczyt Trzy Korony u stóp którego znajduje się schronisko turystyczne z licznymi noclegami;  na Górę Zamkową  lub szlakiem na Sokolicę.

Można podziwiać  wprost dziewiczą przyrodę  piękne widoki pienińskie i zachwycać się atmosferą tej okolicy. Największą w tej okolicy i  Europie atrakcją turystyczną jest spływ Dunajcem na flisackich tratwach, najciekawszy sposób  na zwiedzenie Pienińskiego Parku Narodowego.

Noclegi Sromowce Niżne to głownie agroturystyka. Gospodarze oferują bardzo wysoki standard pokoi. Dzięki tej ofercie turystycznej miejscowość  oblegana jest tłumnie przez turystów

Ale Sromowce Niżne są również atrakcyjne zimą czekają tu dobrze przygotowane  zjazdy i wyciągi  narciarskie dla turystów ceniących sobie tę formę wypoczynku w  urokliwym  zakątku Polski  jakim  jest miasto Sromowce Niżne w Pieninach.


Możliwość komentowania jest wyłączona.