Święto Wolności i Dzień Dziecka 2014 w Wilkasach

W dniu 25 rocznicy symbolicznych zmian jakie dokonały się w Polsce po 1989 roku, 4 czerwca Akademicki Związek Sportowy wspólnie z władzami Gminy Giżycko, dyrektorami szkół i młodzieżą studencką organizuje w Ośrodku AZS w Wilkasy noclegi k/Giżycka – SPORTOWY PIKNIK ŚWIĘTA WOLNOŚCI i DNIA DZIECKA.

Na obiektach sportowych ośrodka oraz na jeziorze Niegocin przewidujemy organizację wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. W programie między innymi:

godz. 9.30 uroczyste otwarcie z udziałem młodzieży szkolnej i uczestników Akademickich
Mistrzostw Polski w żeglarstwie – Boisko „ORLIK AZS” ul. Niegocińska 5, Wilkasy.
godz. 10.00 – 12.00 rozgrywki sportowe dla młodzieży szkolnej z Gminy Giżycko
godz. 10.30 „Świąteczna Parada Wolności” jachtów w klasie Omega
godz. 12.15  zakończenie rozgrywek sportowych
godz. 14.00 – 16.00 wyścigi jachtów w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu z pokoleniem młodzieży szkolnej i akademickiej, która urodziła i dorasta w Polsce po roku 1989 i wspólne świętowanie tego doniosłego jubileuszu.

W Pikniku Sportowym udział weźmie ponad 730 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz zerówki i przedszkolaki z Gminy Giżycko, którym opiekę zapewni ponad 85 nauczycieli i pracowników oświaty.

W Akademickich Mistrzostwa Polski weźmie udział ponad 200 studentów, którzy będą rywalizować w dnach 3 – 5 czerwca na akwenie jeziora Niegocin.

Będzie to największe wydarzenie sportowe w tym roku na terenie Gminy Giżycko i jedyna taka impreza w ramach obchodów Święta Wolności w tym regionie Polski noclegi Wilkasy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.