Ustroń – malowniczo położone uzdrowisko

relaks

wędrówki

wczasy

powędrować

plecak

Ustroń noclegi to miejscowość wypoczynkowa w Beskidzie Śląskim, malowniczo położona w dolinie Wisły, pomiędzy grzbietem górskim Wielkiej i Małej Czantorii a masywem Równicy.
Ustroń to przede wszystkim popularne uzdrowisko, posiadające źródła wód mineralnych i żelazistych, a także pokłady borowiny.

noclegi Ustroń otrzymał statut uzdrowiska z uwagi na bijące w okolicy źródła wód mineralnych i leczniczych. Ich dobroczynne właściwości znane były miejscowej ludności już w XIX wieku.

W dzisiejszych czasach w Ustroniu odwiedzić można dwa źródełka: Źródło Żelaziste z 1884 roku oraz Źródło Karola z roku 1916. Znajdują się one na trasie czerwonego szlaku spacerowego (Szlak Źródlany), który zaczyna się przy Urzędzie Miasta.

Źródło Żelaziste nie łatwo znaleźć, jeżeli nie śledzi się uważnie oznaczeń szlaku. Tuż przed ulicą Sanatoryjną trasa schodzi bowiem w dół i przebiega wąską ścieżką pod mostem. Do źródełka dochodzi leśna dróżka, prowadząca wzdłuż potoku Gościeradowiec. W okolicy źródełka znajdują się ławki, na których można odpocząć.

Dalej Szlak Źródlany prowadzi do Źródła Karola. Jest to jednak spory kawałek drogi, gdyż źródełko znajduje się dosyć daleko od centrum miasteczka.
Wody ze źródła używano już w XIX wieku do leczenia ludzi i zwierząt. Podczas I wojny światowej źródło zostało obudowane przez kasjera ustrońskiej kuźni Karola Hoheisela, który sam przekonał się o leczniczych właściwościach bijącej z niego wody. Kasjer umieścił na źródełku tablicę z napisem: „Źródło Karola 1916”.

Osoby oczekujące spokojniejszych przechadzek korzystać mogą z licznych szlaków spacerowych, które pozwalają odwiedzić wiele ciekawych miejsc.
Zimą Ustroń stanowi świetną propozycję dla narciarzy i snowboardzistów.
W okolicy znajduje się kilka tras zjazdowych oraz wyciągów narciarskich.

W Ustroniu i jego najbliższych okolicach wytyczono kilka szlaków spacerowych. Trasy te biegną w większości drogami utwardzonymi, a ich przemierzanie nie wymaga dużego wysiłku. Ustrońskie szlaki spacerowe doskonale nadają się dla osób o słabszej kondycji lub tych, którzy chcą po prostu spokojnie pospacerować.
Większość szlaków spacerowych rozpoczyna się na rynku, tuż przy Urzędzie Miasta. Znajduje się tu mapa okolicy z zaznaczonymi szlakami spacerowymi i turystycznymi.

noclegi Biały Dunajec, noclegi Wilków, murzasichle noclegi przy wyciągu, noclegi w Bieszczadach , Gliczarów Górny noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.