VI MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONOWYM NORDIC WALKING w KOŚCIELISKU

Zapraszamy do Kościeliska na VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking.

Stadion Biathlonowy Kościelisko | godz. 12:00 – 17:00

Biathlonowy  Nordic Walking to popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone elementem strzelania. Przygotowaniem, ładowaniem karabinu i instruktażem zajmują się sędziowie biathloniści.
W zawodach mogą wziąć udział zarówno amatorzy nordic walking jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tą dyscypliną.

Uczestnicy zawodów będą zmagać się w sześciu kategoriach wiekowych.
Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5km.Po każdym okrążeniu zawodnicy oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50m do tarczy o średnicy 11cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo musi pokonać rundę karną 100m.

Cała Polska, w tym także GMINA Kościelisko i my, świętuje 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, podczas VI BNW zaprosimy Was do dodatkowego, specjalnego konkursu związanego z rocznicą.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach i konkursie. Zapraszamy do rejestracji online.

Kościelisko noclegi znajdują się w wymarzonej lokalizacji, łączącej świetne warunki komunikacyjne z otoczeniem nienaruszonej przyrody. Sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego zapewnia spotkania z zachwycającymi, dostojnymi krajobrazami, ciszę i odpoczynek. Czekają również widowiskowe szlaki turystyczne.

Blisko od interesujących punktów:
do Doliny Kościeliskiej
do Doliny Chochołowskiej
blisko do Krupówek
Termy Chochołowskie
Wyciągu Narciarskiego Witów Ski

do Wyciągu Narciarskiego Szymoszkowa

Kościelisko noclegi oferuje pokoje gościnne, pensjonaty, apartamenty, hotelew  w urokliwym miejscu z widokiem na rozległą panoramę Tatr. W pobliżu:
nowoczesnego kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Polana Szymoszkowa,
wyciągu narciarskiego Budzowski Wierch (,Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.


Możliwość komentowania jest wyłączona.