Wczasy w mieście idealnym

Zamość agroturystyka jest miastem położonym w południowo-wschodniej Polsce w województwie lubelskim. Lokalizacja miasta na krańcu Wyżyny Lubelskiej i w bezpośrednim sąsiedztwie parków i rezerwatów (Roztoczański Park Narodowy, Skierbieszowski Park Krajobrazowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy) wpływa na dużą atrakcyjność turystyczną. Turyści obok pięknego miasta mają możliwość zwiedzać okolice i podziwiać piękno przyrody otaczających terenów.

Lato Teatralne 2007, fot. Szymon LyciukW okresie letnim w mieście organizowanych jest wiele imprez. Do najbardziej znanych i prestiżowych należą Zamojski Festiwal Kultury, Festiwal Kultury Włoskiej, Zamojskie Lato Teatralne (organizowane jest od 1976 roku). W kalendarz zamojskich wydarzeń na stałe wpisane są także festiwale takie jak: Międzynarodowy Festiwal Sztuk Intuitywnych „FORTALICJE”, „EUROFOLK” czy „JAZZ NA KRESACH”. Wszystkie reprezentują wysoki poziom artystyczny.

30,5 km2 powierzchni miasta usytuowane na 210 m nad poziomem morza zamieszkuje ponad 66 tysięcy ludzi. Gęstość zaludnienia to 2190 osoby na kilometr kwadratowy. W mieście na 100 mężczyzn przypada 111 kobiet. W ostatnich latach ludność miasta została zmniejszona w skutek obniżenia liczby urodzeń i migracji ludności (dane pochodzą z Urzędu Statystycznego w Lublinie).


Możliwość komentowania jest wyłączona.