Wisła – aktywny wypoczynek w górach

wyjazd

region

apartament

domki

pensjonat

Wisła noclegi jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego. Malowniczo położone górskie miasteczko od strony zachodniej otoczone jest widokowym pasmem Wielkiej Czantorii i Stożka, a od strony wschodniej – rozgałęzionym ramieniem Równicy oraz imponującym pasmem Baraniej Góry.

Wypoczynek w Wiśle jest idealną propozycją dla wszystkich miłośników turystyki pieszej. W pobliżu miasteczka wytyczono dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i spacerowych. Trasy te ciągną się głównie grzbietami górskimi, co zapewnia wędrowcom malownicze widoki.
Wisła jest też świetnym miejscem dla sympatyków kolarstwa górskiego. Chociaż tras stricte rowerowych jest tu niewiele, do jazdy na rowerze idealne są szlaki turystyczne i spacerowe.

Pokonywanie na rowerze górskich szlaków pieszych wymaga oczywiście przyzwoitej kondycji i pewnych umiejętności technicznych, ale można też znaleźć kilka tras, z którymi poradzą sobie mniej wprawni rowerzyści (np. czerwony szlak rowerowy).
W sezonie zimowym miasteczko staje się prawdziwym rajem dla narciarzy i snowboardzistów. W okolicy znajduje się ponad 20 wyciągów narciarskich oraz kilkanaście tras zjazdowych. Wisła posiada też trzy skocznie narciarskie.

Miasteczko może poszczycić się bogatym zapleczem sportowo – rekreacyjnym. Turyści i wczasowicze korzystać mogą z basenów kąpielowych (odkrytych i krytych), kortów tenisowych, boisk sportowych, siłowni, fitness klubów, wypożyczalni sprzętu sportowego (m.in. rowerów, quadów oraz nart).
noclegi Wisła posiada także rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Możliwości zakwaterowania są bardzo szerokie: od kwater prywatnych, poprzez liczne wille i pensjonaty, aż po luksusowe hotele.

Centrum miasteczka pełne jest barów, pubów, kawiarni, restauracji i ogródków piwnych. Nie brakuje oczywiście popularnych gospód i karczm góralskich.
Do Wisły przyjechać warto o każdej porze roku. Zróżnicowane możliwości spędzania wolnego czasu sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Tylicz noclegi, Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem, Mazury noclegi nad jeziorem z wyżywieniem, Czorsztyn noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.