Zakopane

Zakopane to zarówno zimowa jak i letnia stolica Tatr, jest też najwyżej położonym miastem w Polsce. W granicach Zakopanego, na terenach Tatrzański Park Narodowy. Przez miasto przepływa kilka potoków, które wpływają do rzeki Zakopianki –

Zakopane utworzone zostało na mocy przywileju wydanego przez Stefana Batorego w 1578 roku, który został zatwierdzony przez Michała Wiśniowieckiego w 1670 roku.

Prawdziwy rozkwit Zakopanego ma związek z właściwościami klimatycznymi tego miejsca, popularyzowanymi przez Tytusa Chałubińskiego.

Podczas działań wojennych Zakopane stanowiło ważny punkt przerzutowy ludzi i dokumentów. Trasa wiodła przez Słowację i dalej na Węgry do Budapesztu.

Turyści rzyjeźdzają do Zakopanego zarówno latem, wędrować po szlakach górskich, jak i zimą na narty.

Noclegi w Zakopanem przyciągają również niepowtarzalnym klimatem kultury podhalańskich . Czeka na nas nie tylko dobra zabawa i sport. To tutaj doktor Tytus Chałubiński odkrył lecznicze właściwości klimatu. Dołączył do grona taterników i zamieszkał tu na stałe. Jedną z wybitnych osób, które były pod wrażeniem piękna Tatr i na stałe wpisały się w historię Zakopanego był Stanisław Witkiewicz oraz jego syn Stanisław Ignacy

Tanie pensjonaty Zakopane jest też ważnym ośrodkiem sportowym w naszym kraju, w 1929 roku zostało gospodarzem Mistrzostw Świata. Od wielu lat gości też najlepszych skoczków świata na konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zakopane noclegi należą do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce.

Zakopane swoją popularność zdobyło dzięki wielu możliwościom wypoczynku leniwego i aktywnego, oferuje liczne wyciągi i fantastyczne warunki do uprawiania sportów zimowych dla amatorów i znaleźć można skalne wycieczki po szlakach Tatr Wysokich a także dostępne dla każdego ścieżki uroczymi dolinami lub grzbietami otaczających wzgórz.

Noclegi Zakopane
34-500 Zakopane

Wypoczynek w Tatrach
miły i spokojny wypoczynek.

Urokliwa dzielnica położona blisko centrum Zakopanego. Idealna komunikacja miejska, busy i autobusy kursują, co kilka minut do centrum miasta.

Z posesji rozpościera się widok na panoramę Tatr

Zakopane hotele, hwille, pensjonaty, pokoje goscinne, domki, apartamenty jest atrakcyjna szczególnie dla tych, którzy cenią sobie spokój, lubią spacerować i podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody, z dala od zgiełku i hałasu. W odległości od obiektu:

Do dyspozycji gości oddajemy przytulne pokoje z łazienkami, TV, czajnikiem.

Umożliwiamy naszym gościom korzystanie z aneksu kuchennego, lodówki, szafki z naczyniami.
Zakopane noclegi z wyzyweniem polecamy bardzo smaczną, domową kuchnię. Posiłki serwowane są na umówioną wcześniej godzinę.

Zakopane zaprasza gości indywidualnych, wycieczki oraz grupy.

Tutaj miłośnicy białego szaleństwa mogą wybrać z spośród 50 stoków o różnym stopniu trudności. Turyści lubiące spędzać aktywnie czas, mogą wędrować tatrzańskimi szlakami, tutaj ma  początek ma wiele szlaków turystycznych, m.in. Dolina Strążyska, Dolina Do Białego, Giewont, Kasprowy Wierch. Można wybrac sie na szlaki do Morskiego Oka, do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej i wielu innych miejsc. Aktywnie można spędzić czas w zakopiańskim Aquaparku, basenów geotermalnych z przepięknym widokiem na Tatry czeka wiele innych atrakcji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.