Zakopane noclegi

Zakopane to miasto i gmina powiatu tatrzańskiego. Położone jest na południu w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane „zimową stolicą Polski”. W granicach miasta znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zakopane jest największym miastem znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Z najlepszymi stokami  na Kasprowym Wierchu, Polanie Szymoszkowej, Nosalu czy Butorowym Wierchu.

O niezwykłym uroku Zakopanego , wspaniałym klimacie, tatrzańskiej przyrodzie usłyszeli Polacy w II poł. XIX w. Na czele  z Tytusem Chałubińskim zostały rozsławiona Zakopane, które z małej miejscowości przekształciło się w prawdziwą górską stolicę Polski.

Zakopane wielokrotnie organizowało ważne imprezy sportowe a także imprezy regionalne, kulturalne, sportowe, jak również koncerty gwiazd. Miedzy innymi: Majówka Tatrzańska,Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich,  Dni Zakopanego,  Tatrzańskie Wici, Jesień Tatrzańska, Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane oferuje noclegi w hotelach, pensjonatach, willach, aprtamentach, pokojach, kwaterach prywatnych.Tu można aktywnie spędzić swój wolny czas wędrując górskimi szlakami, wybierając się na wycieczkę rowerową, udając się do Aquaparku, zimą szusując po stokach.

Tanie noclegi zakopane 20 zł oferuje nie drogie noclegi w centum oraz w pobliżu Zakopanego , gdzie każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki zabytkowym budynkom i imprezom kulturalnym można poznać historie miasta. Restauracje i karczmy regionalne umożliwiają spróbowanie góralskich specjałów.

Zakopane noclegi w centrum można tutaj odpocząć, ofruje góralski klimat, oddycha się tutaj inaczej.  Krupówki pokazują cenną kulturę góralską, a knajpki kuszą zapachami i zapraszają do skosztowania regionalnej kuchni.

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce (750–1100 m n.p.m.), jest usytuowane w wąskiej kotlinie pomiędzy Tatrami a pasmem Gubałówki. Zakopane wille to centrum góralszczyzny. Od ponad stu lat miasto jest ośrodkiem życia kulturalnego.

Słynne i warte odwiedzenia miejsca to przede wszystkim: Krupówki,  jedna z najsłynniejszych, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Willa Atma, gdzie zgromadzono pamiątki po Szymanowskim,cmentarz na Pęksowym Brzyzku, ulica Kościeliska, Willa Koliba – pierwszy dom wybudowany w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza,  Teatr Witkacego w starych wnętrzach dawnego sanatorium pełnych antyków, Dom Pod Jedlami – perła stylu zakopiańskiego, czerni, pluszów i świec.

Noclegi w Zakopanem

 

 

 

Zakopane Apartamenty Jan
Ubocz 3b
34-500 Zakopane
Luksusowe apartamenty z przepięknym widokiem na całą panoramę Tatr i dolinę Zakopanego
Zakopane pokoje gościnne Józef Gut
ul. Cyrhla 17a
34-500 Zakopane
Cyrhla położona jest u podnóża gór na trasie do Morskiego Oka, z okien piękne widoki na panoramę Tatr…
Zakopane pensjonaty Hanusina Chałupa
ul. Harenda 32c
34-500 Zakopane
Bliskość gór, oraz szlaków turystycznych zagwarantuje Państwu niezapomniany wypoczynek…
Zakopane kwatery”Karolcia”
ul. Rybkówka 8b
34-500 Zakopane
Wygodne pokoje gościnne w nowym, atrakcyjnie położonym domu w dzielnicy Olcza z pięknym widokiem…
Zakopane pokoje „Skupieniówka”
ul. Harenda 32b,
34-500 Zakopane
Pensjonat położony w Zakopanem, blisko wyciągu narciarskiego. Zapraszamy na udany urlop…
„Pod Orłami”
Sobiczkowa Bór 63
34-511 Kościelisko
Położenie naszego obiektu jest doskonałym miejscem dla narciarzy i ludzi lubiących aktywny wypoczynek…
„Waluś”
ul. Antałówka 16
34-500 Zakopane
Zapraszamy gości indywidualnych na wczasy rodzinne i weekendy oraz grupy zorganizowane…

 

Zakopane noclegi zaprasza posiada duże komfortowe pokoje 2, 3, 4 osobowe. Część z nich w stylu regionalnym, niektóre posiadają balkony. Zakopane tanie noclegi szczególnie przyciąga dużo turystów. Sezon trwa w nim praktycznie przez cały rok. Dlaczego turyści tak chętnie wybierają się tam. Okazuje się, że to miasto ma po prostu klimat, Krupówki, piękną Starówkę i wiele zabytkowych obiektów.

Zakopane to nie tylko przepiękne miasto powiatu Tatrzańskiego, ale jedno z najatrakcyjniejszych  miejsc w Polsce. Zimą ściągają tu wielbiciele „białego szaleństwa”. Lato jest porą idealną dla amatorów górskich wędrówek i wypoczynku
 Ponadto znajduje się tu nie tylko mnóstwo wyciągów i szlaków turystycznych, ale również cała ilość innych atrakcji, takich jak Wielka Krokiew, aquapark czy parki linowe.
Zakopane noclegi tanio, turyści preferujący piesze wycieczki mogą zaplanować przyjemny spacer z samego centrum Zakopanego. Po wyjściu z lasu możemy się już rozkoszować wspaniałym widokiem na Tatry i za kilka minut stoimy na szczycie Antałówki.

Atrakcje w Zakopanem

– Kolej na Gubałówkę

– Kolej na Kasprowy Wierch,

– Krupówki, deptak, z licznymi  restauracjami i pamiątkami

– sanktuarium MB Fatimskiej

– Willa Atma,  Muzeum Szymanowskiego

– Giewont śpjący rycerz, symbol Tatr i Zakopanego

– Wielka Krokiew

– Witkiewiczówka,  willa w stylu zakopiańskim, w której pracował Witkacy, obecnie jest to pensjonat pięknie odremontowany

–  Willa Koliba, Muzeum Stylu Zakopiańskiego

– Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego,

– Dom do góry nogami, atrakcja nie tylko dla dzieci, w której chodzimy po „suficie”

– Kaplica na Antałówce – kaplica Salwatorianów

– Chałupa Sabały, Zakopane

– Muzeum Przyrodnicze TPN

– Kościół Najświętszej Rodziny, neogotycki kościół ze strzelistą wieżą stojący u wylotu Krupówek

– Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba”,

– Aqua Park Zakopane,

– Stary kościół, ul. Kościeliska – drewniany kościółek Matki Boskiej Częstochowskiej


Możliwość komentowania jest wyłączona.